Rodzaje kontenerów ciężkich

Kontenery to metalowe skrzynie, służące do przewozu różnego rodzaju ładunków. Mogą być to ładunki płynne, drobnicowe, o niewielkich gabarytach lub ponadnormatywne.

Czytaj dalej...

Ładunki kabotażowe – charakterystyka

Kabotaż to metoda transportu towarów na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej. Jej zasady reguluje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1072/2009 z dn. 21 października 2009 r., dotyczące wspólnych zasad dostępu do rynku międzynarodowych przewozów drogowych. Czym charakteryzuje się […]

Czytaj dalej...

Jakie zezwolenia potrzebne są do przewozu ładunków klas ADR?

Przewóz ładunków w Polsce jest regulowany przez prawo. Szczególne miejsce zajmuje specyficzny rodzaj ładunków, takich jak towary ADR. Co oznacza ten tajemniczo brzmiący skrót i jakie zezwolenia będą potrzebne do przewozu ładunków tej klasy? ADR, czyli co? Ładunki ADR, czyli […]

Czytaj dalej...

Rodzaje kontenerów lekkich

Kontener to urządzenie wielokrotnego użytku, którego zadaniem jest ochrona ładunków podczas transportu. Ich kształt, rozmiar i rozwiązania konstrukcyjne standaryzuje się tak, by zoptymalizować czas przeładunku i umożliwić ich przemieszczanie kilkoma rodzajami transportu.

Czytaj dalej...

Blog firmy MORADO

Serdecznie witamy wszystkich klientów na naszym blogu. Został on stworzony żeby przybliżyć Państwu naszą działalność. Znajdziesz tu artykuły przedstawiające oferowane przez nas produkty oraz świadczone usługi. Zachęcamy do lektury!

Czytaj dalej...